Film & Sociology has made from its establishment in 1991 more than 170 documentary films directed by the leading Czech documentary filmmakers.

 

Film & Sociology  is the producer of the film Citizen Havel - the most successful documentary film on the Czech cinema circuit since 1989.

Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

6. ročník Ceny Pavla Kouteckého

6. ročník Ceny Pavla KouteckéhoCena Pavla Kouteckého, kterou organizují Film & Sociologie a Divadlo Archa ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, byla založena pro připomenutí této výrazné osobnosti dokumentárního filmu.

 

V roce 2012 bude Cena Pavla Kouteckého udělena již pošesté a to na slavnostním večeru 13. června 2012 od 20:00 v Divadle Archa, kde bude promítnut vítězný film.

V minulém roce převzala tuto cenu určenou pouze režisérům dokumentů Linda Jablonská a účastníci dokumentární dílny o.s. Inventura za film Pozemšťané, koho budete volit? V předchozích letech získali ocenění například režiséři Martin Ryšavý, Jan Šikl nebo Filip Remunda a Richard Komárek. Vůdčí osobnost Ceny Pavla Kouteckého, producentka Jarmila Poláková z Filmu & Sociologie, každý rok vybírá do poroty někoho z přátel Pavla Kouteckého a osobnost spojenou v nedávné době s českým filmem. Poté, co loni v porotě zasedl například režisér Pout Radim Špaček, se letos členem pětičlenné poroty stal Jaroslav Rudiš, spoluautor scénáře k filmu Alois Nebel. Poláková zvolila do poroty také mladší generaci přátel Pavla Kouteckého, dokonce jejich děti – sourozence Svitákovy. „Přátelé Pavla Kouteckého jsou lidé zralého věku s dospělými dětmi, které mají vyhraněný názor na kulturu. Pohled mladé generace vítáme, dohromady budou mít jeden hlas," upřesnila Jarmila Poláková. Pátým členem poroty bude fotograf Michal Hladík, který fotil do filmů řady českých dokumentaristů a to i do filmu Občan Havel. „Pro tento film fotil jeden jediný den a jeho fotografie se dodnes používá jako oficiální fotka k poslednímu Kouteckého filmu," dodala Poláková.

Porota Ceny Pavla Kouteckého každoročně vyhlašuje do deseti nominovaných filmů, které letos poběží ještě před samostatným vyhlášením na několika místech v Praze, nově například v rámci venkovních projekcí u Šlechtovky ve Stromovce. Mimo Prahu budou dále nově k vidění i v Ústí nad Labem nebo Benešově, kam se nominační projekce rozšíří díky spolupráci s festivalem Jeden svět. Všechny nominační projekce budou probíhat na začátku června. Hlavním partnerem Ceny Pavla Kouteckého se stala společnost RWE, která podporuje český film dlouhodobě a v tomto případě podpoří vítězného režiséra částkou sto tisíc korun.

 

 

Sdílet

Four Velvet Men Then and Now

News

Tuesday, 05 June 2018 16:58
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Cena Pavla Kouteckého, která se letos dočkala již 12. ročníku, byla udělana v rámci nového festivalu dokumentárního filmu ELBE DOCK. Hlavní ocenění získal dokument Švéd v žigulíku (Petr Horký). Jako nejlepší krátkometrážní dokument byl oceněn snímek Úhorná (Matěj Šmelko) a Zvláštní uznání poroty získal film Nic jako dřív (Klára Tasovská, Lukáš More...
Tuesday, 22 May 2018 04:45
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
The film Olga directed by Miroslav Janek will be screened in Budapest June 1 2018 at the COURAGE-Parevo International Documentary Film Festival dedicated to the counterculture, dissent and cultural opposition in the former socialist countries in Eastern Europe. Further screenings will take place in Warsaw, Zagreb, Bucharest, Bratislava and Prague. COURAGE-PAREVO International Documentary More...
Friday, 20 March 2015 12:31
FF%20stavkuje%203.jpg
Film Nataši Dudínské a Taťány Markové Holky z fildy / Revolution Girls byl uveden na festivalu PAREVO v Evropském centru Solidarity v Gdaňsku. V přehlídce dokumentárních filmů ilustrujících společenské proměny v zemích Visegrádské čtyřky v uplynulých pětadvaceti letech reprezentoval Českou More...

Zobrazit starší
YouTube kanál
Afis.cz