Film & Sociologie od roku 1991 natočila

více než 170 dokumentárních filmů, které vznikly

v režii předních českých dokumentaristů.

 

Film & Sociologie je producentem

filmu Občan Havel - nejúspěšnějšího dokumentárního

filmu v české distribuci.

Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Režiséři

Jana Boršková

Režisérka a scenáristka. Studovala film na pražské FAMU na katedře Scenáristiky a dramaturgie, absolvovala stáž na Université de la Sorbonne Nouvelle v Paříži na katedře Teorie filmu a audiovizuálního umění. Spolupracuje s Českou televizí, režírovala několik dílů dokumentárního cestopisného cyklu Na cestě. Její scénář Špionážní letadlo nad územím Kuby získal v roce 2008 na Famufestu cenu MAXIM za nejlepší celovečerní scénář a v roce 2009 byl nominován na Českém lvu na Cenu Sazky v kategorii nejlepší nerealizovaný celovečerní scénář.

Číst dále: Jana Boršková

   

Nataša Dudinski

Vystudovala film na Sam Spiegel Film and TV School v Jeruzalémě. Pracovala na mnohých nezávislých filmech v roli režisérky, kameramanky, střihačky anebo producentky. Její film "Ve stínu krále Davida" získal v roce 2009 Zvláštní cenu poroty na Mezinárodním festivale filmů o archeologii v Nyonu ve Švýcarsku.

Číst dále: Nataša Dudinski

   

Karel Čtveráček

Narozen 28. 8. 1970. Absolvoval bakalářské studium biologie na PřF UK (1993) a Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU (1999). Spolupracoval se společností FEBIO na dokumentárním projektu Jak se žije v Čechách, pro Českou televizi natočil několik dokumentárních filmů jak v rámci televizních cyklů (Příběhy slavných, Návraty), tak i samostatných autorských projektů.

Číst dále: Karel Čtveráček

   

Martin Hanzlíček

Narozen 1955. V roce 1983 dokončil studia na katedře dokumentárního filmu na Filmové akademii múzických umění v Praze. Od roku 1984 externě spolupracoval se Slovenskou televizí v Bratislavě, kde se podílel na tvorbě více než čtyřiceti dokumentárních filmů. V roce 1992 působil v ČST Bratislava jako šéfredaktor redakce vzdělávacích programů. Po rozpadu republiky žije v Praze. Byl autorem a režisérem několika vzdělávacích projektů realizovaných ve spolupráci s ČT a spolupracoval s FEBIEM.

Číst dále: Martin Hanzlíček

   

Vít Janeček

Narozen 1970. Absolvent FF UK (filmová věda) a FAMU (dokumentární tvorba), dokumentarista, filmový esejista, pedagog FAMU, člen Asociace režisérů a scenáristů (ARAS). V 90. letech pracoval jako dramaturg filmových projektů Experimentálního prostoru ROXY, divadla Archa a jako kurátor historických retrospektiv na několika ročnících MFF Karlovy Vary. Spoluzaložil Centrum audiovizuálních studií FAMU, které vedl první čtyři roky a kde nadále působí.

Číst dále: Vít Janeček

   

Miroslav Janek

Narozen 3. 1. 1954. Režisér, kameraman a střihač. V letech 1969–1979 natočil téměř 40 krátkých filmů v Československu, od roku 1980 pracoval v USA jako střihač a kameraman. Sám tam natočil kolem deseti autorských nezávislých filmů. Od roku 1993 natočil v České republice několik dokumentárních filmů, které získaly řadu ocenění. Od roku 1998 je stálým pedagogem FAMU.

Číst dále: Miroslav Janek

   

Petr Kotek

Narozen 6. 10. 1963. V letech 1985–1991 vystudoval FAMU – obor režie dokumentární tvorby. Od roku 1991 autorsky a režijně spolupracoval s FSB, Krátkým filmem, ČST a ČT v oblasti dokumentární i hrané tvorby.

Číst dále: Petr Kotek

   

Taťána Marková

Narozena roku 1963 v Plzni. Studovala film na FFUK a FAMU v Praze a na School of Cinematic Arts na University of Southern California v Los Angeles. Podílela se na střihu dokumentu Vukovar: A City or a Past?, který v roce 1996 získal ocenění VH1 Honors. Je spolupracovnicí společnosti Film&Sociologie. Vedle filmu se věnuje hraní divadla.

Číst dále: Taťána Marková

   

Jana Počtová

Narozena 30. 7. 1980 v Praze. Studovala na Filozofické fakultě UK na Katedře teorie a dějin dramatických umění, poté přešla na FAMU na Katedru dokumentární tvorby. S Českou televizí spolupracovala například na cyklech Příběhy slavných, Cestománie, Na cestě, Generace 0 a Vesnicopis.

Číst dále: Jana Počtová

   

Viliam Poltikovič

Narozen 28. 2. 1958 ve Znojmě. Studoval na Katedře dokumentární tvorby (1979 –1984). Od srpna1989 na volné noze. V současné době žije v malé vesničce u Prahy. Před rokem 1989 točil filmy s psychologickou a sociologickou tématikou, po roce 1989 se zaměřuje na dokumentární filmy s převážně duchovní tématikou. Pracuje i jako kameraman, fotograf a píše knihy. Dosud natočil přes 120 filmů a pracuje zejména pro Českou televizi.

Číst dále: Viliam Poltikovič

   

Lukáš Přibyl

Politolog, režisér, scenárista a producent Lukáš Přibyl se narodil v roce 1973 v Ostravě. Studoval politologii a blízkovýchodní studia na Brandeisově univerzitě ve Walthamu u Bostonu a během dlouhodobé stáže na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, dále pak mezinárodní vztahy a lidská práva na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, historii v Budapešti a filozofii a náboženství ve Stockholmu. Publikoval práce o holocaustu a pracoval jako kurátor výstav v Židovském muzeu v Praze. Jeho prvním filmovým projektem byly Zapomenuté transporty, série čtyř dlouhometrážních dokumentů o téměř neznámých koncentračních táborech.

 

 

Číst dále: Lukáš Přibyl

   

Jan Šikl

Narozen 22. 2. 1957. V roce 1984 dokončil studium FAMU, obor režie dokumentární tvorby. Po absolvování pracoval jako režisér v Krátkém filmu Praha. Od roku 1991 pracuje ve vlastní firmě Pragafilm. 

 

Číst dále: Jan Šikl

   

Peter Zach

Narozen roku 1960 v Grazu, Rakousko. 1980-82 mediální studia na univerzitě Karla Franze v Grazu. 1982-85 studium sociologie a etnologie na univerzitě Karla Franze v Grazu. 1984-88 zakladatel a šéfredaktor filmového časopisu BLIMP. 1987-88 kameraman pro pořady ORF. Od roku 1990 Peter Zach žije jako autor, režisér a kameraman na volné noze v Berlíně.

 

Číst dále: Peter Zach

   

Pavel Koutecký

Celý článek...Věnoval se převážně dokumentárnímu filmu, ale experimentování s formou ho dovedlo i k filmu animovanému. Zabýval se též multimediálními projekty (divadlo Kolotoč, Divadlo hudby). Všechny filmy a videa (s výjimkou Theatrum artis, Amici, Tanec s přáteli a filmy z Chile, Islandu a Dánska) natočil v tvůrčím tandemu s kameramanem Stanem Slušným.

Číst dále: Pavel Koutecký

   
Sdílet

Evoluce 4 z revoluce

Aktuality

Úterý, 05 Červen 2018 16:58
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Cena Pavla Kouteckého, která se letos dočkala již 12. ročníku, byla udělana v rámci nového festivalu dokumentárního filmu ELBE DOCK. Hlavní ocenění získal dokument Švéd v žigulíku (Petr Horký). Jako nejlepší krátkometrážní dokument byl oceněn snímek Úhorná (Matěj Šmelko) a Zvláštní uznání poroty získal film Nic jako dřív (Klára Tasovská, Lukáš Více...
Úterý, 22 Květen 2018 04:45
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Film Miroslav Janka Olga bude 1. června 2018 promítnut v Budapešti na Mezinárodním filmovém festivalu Kultura jako hnutí odporu, zaměřeném na dokumentární filmy z oblasti střední a východní Evropy, které se dotýkají tématu nezávislého kulturního prostředí v bývalých socialistických zemích. Do konce roku 2018 se festivalové projekce budou konat v dalších Více...
Pátek, 20 Březen 2015 12:31
FF%20stavkuje%203.jpg
Film Nataši Dudínské a Taťány Markové Holky z fildy / Revolution Girls byl uveden na festivalu PAREVO v Evropském centru Solidarity v Gdaňsku. V přehlídce dokumentárních filmů ilustrujících společenské proměny v zemích Visegrádské čtyřky v uplynulých pětadvaceti letech reprezentoval Českou Více...

Zobrazit starší
YouTube kanál
Afis.cz